Όλο το πρόγραμμα της Σούπερ Λιγκ – Πότε παίζουν ΠΑΟΚ – Άρης

Ανακοινώθηκε από τη Super League το πλήρες πρόγραμμα των τελευταίων δέκα αγωνιστικών του πρωταθλήματος

Ανακοινώθηκε από τη Super League το πλήρες πρόγραμμα των τελευταίων δέκα αγωνιστικών του πρωταθλήματος, όπως συμφωνήθηκε στο διοικητικό συμβούλιο της περασμένης Παρασκευής (25/1). Τις τελευταίες τρεις αγωνιστικές (14, 21 Απριλίου και 5 Μαϊου), όλες οι αναμετρήσεις θα αρχίσουν μαζί στις 7 μ.μ.

Σημειώνεται ότι η διοργανώτρια αρχή έχει αφήσει μία εκκρεμότητα για το ματς της 24ης αγωνιστικής μεταξύ Ολυμπιακού και Άρη, το οποίο μπορεί να μετατεθεί από την Κυριακή 10 για τη Δευτέρα 11 Μαρτίου, αν οι «ερυθρόλευκοι» προκριθούν στους «16» του Europa League.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

21η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/2

19:00 Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης        ΟΑΚΑ (ΕΡΤ)19:30 ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος               «Ζωσιμάδες» (NOVA)

 ΚΥΡΙΑΚΗ 17/2

15:00 ΑΕΛ-Ξάνθη                            AEL FC Arena (NOVA)

17:15 Λεβαδειακός-Παναιτωλικός             Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς (NOVA)

18:00 Αρης-Πανιώνιος                       «Κλ. Βικελίδης» (ΕΡΤ)

19:30 Ολυμπιακός-ΑΕΚ                       «Γ. Καραϊσκάκης» (NOVA)

ΔΕΥΤΕΡΑ 18/2

19:00 Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΟΚ                 «Γ. Καμάρας» (ΕΡΤ)

19:30 ΟΦΗ-Λαμία                            «Θ. Βαρδινογιάννης» (NOVA)

22η αγωνιστική

==============

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/2

16:00 Ξάνθη-Λεβαδειακός                    Ξάνθη Arena (ΕΡΤ)

17:15 Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος           «Θ. Κολοκοτρώνης» (NOVA)

19:30 ΑΕΚ-Απόλλων Σμύρνης                  ΟΑΚΑ (NOVA)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/2

15:00 Πανιώνιος-Παναθηναϊκός               Γηπ. Πανιωνίου (NOVA)

19:00 Λαμία-ΑΕΛ                            ΔΑΚ Λαμίας (ΕΡΤ)

19:30 ΠΑΟΚ-Αρης                            Γηπ. Τούμπας (NOVA)

 ΔΕΥΤΕΡΑ 25/2

17:15 Ολυμπιακός-ΟΦΗ                       «Γ. Καραϊσκάκης» (NOVA)

19:00 Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα            Γηπ. Παναιτωλικού (ΕΡΤ)

23η αγωνιστική

==============

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/3

17:15 Λεβαδειακός-Λαμία                    Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς (NOVA)

19:00 Αρης-ΑΕΚ                             «Κλ. Βικελίδης» (ΕΡΤ)

19:30 ΠΑΣ Γιάννινα-Ξάνθη                   «Ζωσιμάδες» (NOVA)

 ΚΥΡΙΑΚΗ 3/3

15:00 ΟΦΗ-ΑΕΛ                              «Θ. Βαρδινογιάννης» (NOVA)

16:00 Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιακός           «Γ. Καμάρας» (ΕΡΤ)

19:00 Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ                    ΟΑΚΑ (ΕΡΤ)

19:30 Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός        «Θ. Κολοκοτρώνης» (NOVA)

ΔΕΥΤΕΡΑ 4/3

19:00 Ατρόμητος-Πανιώνιος                  Δημ. Στάδιο Περιστερίου (ΕΡΤ)

24η αγωνιστική

==============

ΣΑΒΒΑΤΟ 9/3

16:00 Ξάνθη-Αστέρας Τρίπολης               Ξάνθη Arena (ΕΡΤ)

17:15 ΑΕΛ-Λεβαδειακός                      AEL FC Arena (NOVA)

19:30 ΑΕΚ-Παναθηναϊκός                     ΟΑΚΑ (NOVA)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/3

16:00 Απόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ                  «Γ. Καμάρας» (ΕΡΤ)

17:15 ΠΑΟΚ-Ατρόμητος                       Γηπ. Τούμπας (NOVA)

19:00 Λαμία-ΠΑΣ Γιάννινα                   ΔΑΚ Λαμίας (ΕΡΤ)

* 19:30 Ολυμπιακός-Αρης                    «Γ. Καραϊσκάκης» (NOVA)

ΔΕΥΤΕΡΑ 11/3

 

19:00 Παναιτωλικός-Πανιώνιος               Γηπ. Παναιτωλικού (ΕΡΤ)

25η αγωνιστική

==============

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/3

17:15 Αστέρας Τρίπολης-Λαμία               «Θ. Κολοκοτρώνης» (NOVA)

19:00 Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ                    Γηπ. Παναιτωλικού (ΕΡΤ)

19:30 ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΛ                     «Ζωσιμάδες» (NOVA)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/3

15:00 ΟΦΗ-Λεβαδειακός                      «Θ. Βαρδινογιάννης» (NOVA)

16:00 Ατρόμητος-ΑΕΚ                        Δημ. Στάδιο Περιστερίου (ΕΡΤ)

19:00 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός              ΟΑΚΑ (ΕΡΤ)

19:30 Πανιώνιος-Ξάνθη                      Γηπ. Πανιωνίου (NOVA)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 18/3

19:00 Αρης-Απόλλων Σμύρνης                 «Κλ. Βικελίδης» (ΕΡΤ)

 

26η αγωνιστική

==============

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/3

17:15 Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα             Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς (NOVA)

19:00 Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός         «Γ. Καμάρας» (ΕΡΤ)

19:30 ΑΕΛ-Αστέρας Τρίπολης                 AEL FC Arena (NOVA)

ΚΥΡΙΑΚΗ 31/3

16:00 Αρης-ΟΦΗ                             «Κλ. Βικελίδης» (ΕΡΤ)

17:15 ΑΕΚ-Παναιτωλικός                     ΟΑΚΑ (NOVA)

19:00 Ξάνθη-ΠΑΟΚ                           Ξάνθη Arena (ΕΡΤ)

19:30 Ολυμπιακός-Ατρόμητος                 «Γ. Καραϊσκάκης» (NOVA)

 

 ΔΕΥΤΕΡΑ 1/4

19:00 Λαμία-Πανιώνιος                      ΔΑΚ Λαμίας (ΕΡΤ)

27η αγωνιστική

==============

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 6/4

17:15 ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα                     «Θ. Βαρδινογιάννης» (NOVA)

19:00 Παναθηναϊκός-Αρης                    ΟΑΚΑ (ΕΡΤ)

19:30 Πανιώνιος-ΑΕΛ                        Γηπ. Πανιωνίου (NOVA)

ΚΥΡΙΑΚΗ 7/4

16:00 Ξάνθη-ΑΕΚ                            Ξάνθη Arena (ΕΡΤ)

17:15 Αστέρας Τρίπολης-Λεβαδειακός         «Θ. Κολοκοτρώνης» (NOVA)

19:00 Παναιτωλικός-Ολυμπιακός              Γηπ. Παναιτωλικού (ΕΡΤ)

19:30 ΠΑΟΚ-Λαμία                           Γηπ. Τούμπας (NOVA)

ΔΕΥΤΕΡΑ 8/4

19:00 Ατρόμητος-Απόλλων Σμύρνης            Δημ. Στάδιο Περιστερίου (ΕΡΤ)

 

28η αγωνιστική

==============

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/4

19:00 ΑΕΛ-ΠΑΟΚ                             AEL FC Arena (NOVA)

19:00 Απόλλων Σμύρνης-Παναιτωλικός         «Γ. Καμάρας» (ΕΡΤ)

19:00 Αρης-Ατρόμητος                       «Κλ. Βικελίδης» (ΕΡΤ)

19:00 Λαμία-ΑΕΚ                            ΔΑΚ Λαμίας (ΕΡΤ)

19:00 Λεβαδειακός-Πανιώνιος                Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς (NOVA)

19:00 Ολυμπιακός-Ξάνθη                     «Γ. Καραϊσκάκης» (NOVA)

19:00 Παναθηναϊκός-ΟΦΗ                     ΟΑΚΑ (ΕΡΤ)

19:00 ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης        «Ζωσιμάδες» (NOVA)

 

29η αγωνιστική

==============

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/4

19:00 ΑΕΚ-ΑΕΛ                              ΟΑΚΑ (NOVA)

19:00 Ξάνθη-Απόλλων Σμύρνης                Ξάνθη Arena (ΕΡΤ)

19:00 Ατρόμητος-Παναθηναϊκός               Δημ. Στάδιο Περιστερίου (ΕΡΤ)

19:00 Λαμία-Ολυμπιακός                     ΔΑΚ Λαμίας (ΕΡΤ)

19:00 ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης                 «Θ. Βαρδινογιάννης» (NOVA)

19:00 ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός                     Γηπ. Τούμπας (NOVA)

19:00 Παναιτωλικός-Αρης                    Γηπ. Παναιτωλικού (ΕΡΤ)

19:00 Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα               Γηπ. Πανιωνίου (NOVA)

30η αγωνιστική

 

==============

ΚΥΡΙΑΚΗ 5/5

19:00 ΑΕΛ-Ολυμπιακός                       AEL FC Arena (NOVA)

19:00 Απόλλων Σμύρνης-Λαμία                «Γ. Καμάρας» (ΕΡΤ)

19:00 Αρης-Ξάνθη                           «Κλ. Βικελίδης» (ΕΡΤ)

19:00 Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος           «Θ. Κολοκοτρώνης» (NOVA)

19:00 Ατρόμητος-ΟΦΗ                        Δημ. Στάδιο Περιστερίου (ΕΡΤ)

19:00 Λεβαδειακός-ΑΕΚ                      Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς (NOVA)

19:00 Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός            ΟΑΚΑ (ΕΡΤ)

19:00 ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ                    «Ζωσιμάδες» (NOVA)

* ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Σε περίπτωση που ο Ολυμπιακός προκριθεί στους «16» του Europa League, ο αγώνας της 24ης αγωνιστικής με τον Άρη ενδέχεται να μεταφερθεί για τη Δευτέρα 11/3, με παράλληλη κάλυψη των τηλεοπτικών ζωνών της Κυριακής 10.03.2019.

error: Content is protected !!