Superleague: Όλα τα ματς και τα κανάλια για 5 Σ/Κ – Πότε παίζουν Άρης – ΠΑΟΚ

Το αναλυτικό πρόγραμμα του πρωταθλήματος, από την 7η έως την 11η αγωνιστική, το οποίο εγκρίθηκε στο Δ.Σ. της περασμένης Παρασκευής (28/9), έδωσε στη δημοσιότητα η Super League.

Το διάστημα αυτό περιλαμβάνει το ντέρμπι «αιωνίων» Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός, το οποίο θα διεξαχθεί την Κυριακή 11 Νοεμβρίου και ώρα 19:30 στο γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης», αλλά και το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης Αρης-ΠΑΟΚ, την Κυριακή 21/10 (19:00) στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Αναλυτικά το πρόγραμμα από την 7η έως την 11η αγωνιστική:

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 20/10

16:00 Παναθηναϊκός-Πανιώνιος       (ΟΑΚΑ)                     ΕΡΤ

18:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός    (“Ζωσιμάδες”)              NOVA

19:00 Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ          (“Γ. Καμάρας”)             ΕΡΤ

20:30 ΑΕΛ-Λαμία                    (AEL FC Arena)             NOVA

Κυριακή 21/10
18:15 Λεβαδειακός-Ξάνθη            (Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς)    NOVA
19:00 Άρης-ΠΑΟΚ                    (“Κλ. Βικελίδης”)          ΕΡΤ
20:30 ΟΦΗ-Ολυμπιακός               (“Θ. Βαρδινογιάννης”)      NOVA

Δευτέρα 22/10
19:00 Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης   (Δημ. Στάδιο Περιστερίου)  ΕΡΤ

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 27/10

17:15 ΑΕΛ-ΟΦΗ                      (AEL FC Arena)             NOVA
19:00 Λαμία-Λεβαδειακός            (ΔΑΚ Λαμίας)               ΕΡΤ
19:30 ΑΕΚ-Άρης                     (ΟΑΚΑ)                     NOVA

Κυριακή 28/10
17:15 Πανιώνιος-Ατρόμητος          (Γηπ. Πανιωνίου)           NOVA
19:00 Παναιτωλικός-Αστέρας Τριπ.   (Γηπ. Παναιτωλικού)        ΕΡΤ
19:30 ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός            (Γηπ. Τούμπας)             NOVA

Δευτέρα 29/10
19:00 Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα           (Ξάνθη Arena)              ΕΡΤ
19:30 Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης   (“Γ. Καραϊσκάκης”)         NOVA

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 3/11

16:00 Ατρόμητος-ΠΑΟΚ               (Δημ. Στάδιο Περιστερίου)  ΕΡΤ
17:15 Πανιώνιος-Παναιτωλικός       (Γηπ. Πανιωνίου)           NOVA
19:00 Παναθηναϊκός-ΑΕΚ             (ΟΑΚΑ)                     ΕΡΤ
19:30 Λεβαδειακός-ΑΕΛ              (Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς)    NOVA

Κυριακή 4/11
17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία           (“Ζωσιμάδες”)              NOVA
19:00 Άρης-Ολυμπιακός              (“Κλ. Βικελίδης”)          ΕΡΤ
19:30 ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης          (“Θ. Βαρδινογιάννης”)      NOVA

Δευτέρα 5/11
19:30 Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη       (“Θ. Κολοκοτρώνης”)        NOVA

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 10/11

17:15 ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα             (AEL FC Arena)             NOVA
19:00 Ξάνθη-Πανιώνιος              (Ξάνθη Arena)              ΕΡΤ
19:30 Λεβαδειακός-ΟΦΗ              (Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς)    NOVA

Κυριακή 11/11
15:00 ΑΕΚ-Ατρόμητος                (ΟΑΚΑ)                     NOVA
17:15 ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός            (Γηπ. Τούμπας)             NOVA
19:00 Λαμία-Αστέρας Τρίπολης       (ΔΑΚ Λαμίας)               ΕΡΤ
19:30 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός      (“Γ. Καραϊσκάκης”)         NOVA

Δευτέρα 12/11
19:00 Απόλλων Σμύρνης-Αρης         (“Γ. Καμάρας”)             ΕΡΤ

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 24/11

16:00 Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης (ΟΑΚΑ)                     ΕΡΤ
17:15 Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ         (“Θ. Κολοκοτρώνης”)        NOVA
19:00 Παναιτωλικός-ΑΕΚ             (Γηπ. Παναιτωλικού)        ΕΡΤ
19:30 ΠΑΟΚ-Ξάνθη                   (Γηπ. Τούμπας)             NOVA

Κυριακή 25/11
17:15 ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός     (“Ζωσιμάδες”)              NOVA
19:00 Ατρόμητος-Ολυμπιακός         (Δημ. Στάδιο Περιστερίου)  ΕΡΤ
19:30 ΟΦΗ-Αρης                     (“Θ. Βαρδινογιάννης”)      NOVA

Δευτέρα 26/11
19:30 Πανιώνιος-Λαμία              (Γηπ. Πανιωνίου)           NOVA

error: Content is protected !!